آموزش ثبت نام سامانه سرباز ماهر + اجباری شدن برای دانش آموزان پایه یازدهم

آموزش ثبت نام سامانه سرباز ماهر + اجباری شدن برای دانش آموزان پایه یازدهم

طبق آخرین خبری که منتشر شده ثبت نام در سامانه سرباز ماهر برای دانش آموزان پایه یازدهم اجباری می شود. در ادامه ضمن کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص با تارامگ همراه باشید با آموزش نحوه ثبت نام در سامانه سرباز ماهر.

در این خبر این گونه آمده است:

الزام ثبت نام دانش آموزان پایه یازدهم در سامانه سرباز ماهر

سردار کمالی:

در محور قبل از خدمت، کلیه افراد ذکور از ۱۵ سالگی می توانند در سامانه سرباز ماهر ثبت نام کنند، که این ثبت نام برای دانش آموزان پایه یازدهم الزامی می شود
ثبت نام دو منفعت را برای جوانان به همراه خواهد داشت؛ اول اینکه در حین خدمت از مشوق‌ها بهره‌مند خواهند شد، ثانیاً پس از خدمت تسهیلاتی برای شروع و یا توسعه اشتغال سربازان ترخیص شده اعطا می شود
مشوق‌ها بر اساس اولویت امتیازات کسب شده در سامانه اعطا می‌شوند که این سیستم امتیازدهی با هفت شاخص گوناگون صورت می‌گیرد.

سامانه سرباز ماهر و نحوه ثبت نام پایه یازدهم

معرفی سامانه سرباز ماهر

این سامانه که از لینک زیر در دسترس است اینگونه معرفی شده است:

آدرس سایت سرباز ماهر

نشانی سایت سرباز ماهر https://smaher.ir/ می باشد که می توانید با کلیک روی لینک زیر وارد آن شوید.

سامانه سرباز ماهر

هدف اصلي اين سامانه، مکانيزه کردن طرح جامع مهارت آموزي کارکنان وظيفه است که شامل سه سطح قبل از خدمت، حين خدمت و پس از خدمت مي باشد. در اين طرح با همکاري تمامي دستگاه هاي اجرايي کشور، در نظر است با انجام مشاوره شغلي و ارائه دوره هاي مهارتي متناسب با توجه به منطقه جغرافيايي آنها، توانمندي جوانان ذکور کشور در قبل از خدمت سربازي افزايش يابد. در حين خدمت سربازي، قابليت هاي جوانان توسعه يافته و آمادگي لازم براي ورود به بازار کار آنها ايجاد شود و پس از خدمت، تسهيل گري لازم و زمينه سازي براي کارآفريني و اشتغال اين عزيزان ايجاد شود. اين سامانه با پيوند دادن متقاضيان، موسسات آموزشي(خصوصي و دولتي) و مراکز ارزيابي مهارتي، زمينه بهره گيري آموزش مهارتي متناسب با نياز بازار را براي جوانان فراهم نموده است و افراد مي توانند با مراجعه به اين سامانه و تکميل مراحل ثبت نام، مدارک و گواهينامه هاي معتبر (اخذ شده از طريق سامانه و يا دوره هاي گذرانده از قبل) را ارائه نمايند تا پس از ارزيابي و صحه گذاري توسط مراجع ذيربط، از امتيازات و مشوق هاي بدو ورود به خدمت بهره مند شوند.

آموزش ثبت نام در سامانه سرباز ماهر

با انتخاب دکمه ثبت نام در فرم اصلی سایت، صفحه زیر نمایش داده میشود.

پس از وارد کردن شماره تلفن همراه (که از این به بعد نام کاربری درنظر گرفته میشود)، آدرس ایمیل و رمز عبور، آیکون ثبت نام انتخاب میشود. فرم زیر نمایش داده میشود.

لازم به ذکر است، برای رمز ورود محدودیت هایی وجود دارد که در سمت چپ فرم مشخص شده است.

اگر پیام کوتاه انتخاب شده بود، به شماره همراه اعلام شده پیامکی حاوی کد تایید ارسال میشود. اگر پیام صوتی انتخاب شده بود، با شماره همراه اعلام شده تماس صوتی برقرار میشود و کد تایید خوانده میشود.

کد اعلام شده، توسط داوطلب در قسمت مربوطه در این فرم وارد میشود و سپس آیکون تایید توسط داوطلب انتخاب میشود.

اگر کد تایید به درستی وارد شده باشد، نام کاربری ایجاد شده و به سیستم وارد میشود.

برای دیدن آموزش کامل ثبت نام در سامانه ماهر اینجا کلیک کنید.

 

نظر دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *