رفع فیلتر تلگرام از شایعه تا واقعیت + علت فیلتر تلگرام در ایران

رفع فیلتر تلگرام
5/5 - (2 امتیاز)

رفع فیلتر تلگرام از شایعه تا واقعیت + علت فیلتر تلگرام در ایران

امروز خبرهای در کانال های خبری فضای مجازی منتشر شد مبنی بر اینکه رفع فیلتر تلگرام نزدیک است. البته این خبرها هیچ کدام منبع رسمی و معتبری نداشتند و تنها گمانه زنی هایی بودن مبنی بر اینکه برنامه پیام رسان تلگرام از بزودی از حالت فیلتر خارج می شود.

رفع فیلتر تلگرام

اما چه دلایلی باعث شده است تا این گمانه زنی ها مطرح شود؟

از جمله عواملی که باعث مطرح شدن این موضوع شده است منحل شدن پروژه بلاکچین و ارز دیجیتال تلگرام است. طبق تحلیل کارشناسان اقتصادی ارز دیجیتال تلگرام در صورت ارایه می توانست آسیب هایی به اقتصاد و ارز کشور وارد کند که حالا با منتفی شدن این پروژه توسط تلگرام از این بابت دلیلی برای فیلتر تلگرام وجود ندارد.

همچنین قوانین پیام رسان تلگرام در خصوص انتشار مسائل خشونت آمیز و غیر اخلاقی و فیلترکردن اینگونه محتواها می تواند دلیل دیگری بر رفع فیلتر تلگرام باشد. ضمن اینکه در این مدت تعطیلی مدارس و دانشگاه ها و مراکز آموزشی پیام رسان تلگرام نقش مهمی در تسهیل آموزش از راه دور این مراکز داشته است.

پیام رسانی که محبوبیت زیادی میان کاربران ایرانی پیدا کرده است را به سختی می توان مسدود کرد و جلوی دسترسی به آن را گرفت. بر کسی پوشیده نیست که فیلتر تلگرام باعث شد که حتی افرادی که سواد کامپیوتری و دیجیتالی چندانی هم ندارند با اپلیکیشن ها و نرم افزار های رفع فیلتر و استفاده از پراکسی ها آشنا شوند و استفاده از آن ها بصورت چشمگیری افزایش پیدا کند. ضمن اینکه جیب عده ای فروشنده برنامه های رفع فیلتر را پر کند.

گزارش ویدیویی باشگاه خبرنگاران از علت اصلی فیلتر شدن تلگرام

مدتی قبل ویدیوی زیر در خصوص علت فیلتر شدن تلگرام منتشر شد که می توانید در ادامه آن را مشاهده نمایید.

آیا تلگرام رفع فیلتر می شود؟

همانگونه که قبل تر بیان شد همه این خبرها صرفا گمانه زنی هایی هستند که شاید فیلتر تلگرام برداشته شود. اما هنوز هیچ منبع رسمی نسبت به رفع فیلتر تلگرام خبری منتشر نکرده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *