اخبار داغفرهنگیان

زمان برگزاری امتحانات پایه دوازدهم + زمان کنکور ۹۹

5/5 - (1 امتیاز)

زمان بازگشایی مدارس و برگزاری امتحانات پایه دوازدهم + زمان کنکور 99

زمان برگزاری امتحانات پایه دوازدهم چه موقع است؟ آیا کنکور سال 99 برگزار می شود؟ در ادامه با مجله اینترنتی تارامگ همراه باشید.

زمان بازگشایی مدارس ، زمان کنکور 99 ، زمان امتحانات پایه دوازدهم

زمان برگزاری امتحانات پایه دوازدهم

به نقل از خبرگزاری پانا علیرضا کمرئی معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش با حضور در برنامه تلویزیونی «تهران بیست» شبکه دو سیما به ارائه توضیحاتی درباره زمان برگزاری امتحانات پایان سال و کنکور سراسری 99 پرداخت. او در این باره می گوید:

  مساله تعطیلی مدارس در سطح بین المللی نظام های آموزشی دنیا را تحت تاثیر قرار داده است. ۸۰ درصد دانش‌آموزان در دنیا با اخلال در روند آموزشی رو به رو شده اند. در کشور ما نیز ۱۵ میلیون دانش‌آموز امروز به دلیل این شرایط بلاتکلیف هستند. آنچه برای ما اولویت است، سلامتی دانش‌آموزان است. هر زمان این اطمینان را داشته باشیم که در کنار آموزش می‌توانیم سلامت دانش‌آموزان را صد در صد تضمین کنیم و در این مورد به نقطه تعادلی برسیم، آموزش را جاری خواهیم کرد. در صورت عدم داشتن تضمین برای سلامتی بچه‌ها هیچ اصراری به بازگشایی مدارس نداریم.

احتمال لغو کنکور 99

معاون آموزش متوسطه در خصوص این احتمال که امسال آزمون سراسری برگزار نشود و مبنا سابقه تحصیلی دانش‌آموزان باشد، بیان کرد:

مطلبی تا امروز مبنی بر این موضوع از سوی شورای سنجش و پذیرش اعلام نشده است و آنچه رسما از طریق سازمان سنجش اعلام شود ملاک ماست. گمانه زنی‌هایی در حوزه بازگشایی مدارس، برگزاری امتحانات، برگزاری کنکور و… صورت می‌گیرد اما مرجع ذی صلاح در این زمینه سازمان سنجش است و با آموزش و پرورش هم تعامل خوبی در این زمینه وجود دارد. از سوی دیگر باید ستاد ملی مقابله با کرونا زمان بازگشایی مدارس را اعلام کند.

زمان برگزاری کنکور 99

او درباره زمان احتمالی کنکور سال 99 گفت:

تصمیم این موضوع با سازمان سنجش است که کنکور را اجرایی می‌کنند اما به دلیل پیوستگی کنکور با امتحانات پایانه دوازدهم دارد، امتحانات باید شروع شود و به پایان برسد و دو هفته بعد کنکور برگزار شود. برای همین کنکور تابعی از بازگشایی مدارس است و حدس می‌زنیم در ایام خردادماه ایام امتحانات باشد و در بخش‌هایی از تیرماه هم ادامه پیدا کند. طبیعتاً آزمون سراسری باید بعد از امتحانات پایه دوازدهم باشد.

بازگشایی مدارس و رعایت پروتکل وزارت بهداشت

او در ادامه با اشاره به اینکه تا ابتدای اسفندماه ۷۰ درصد آموزش در سطح مدارس رخ داده بود، در خصوص اینکه آیا با وجود چنین تراکمی در مدارس می‌توان فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کرد، گفت: اگر ما در تنگنای زمانی قرار بگیریم، باید طبق پروتکل‌های وزارت بهداشت مدارس را بازگشایی کنیم. با این پروتکل‌هایی که در فاصله گذاری اجتماعی وجود دارد، باید آموزش و پرورش رویه قبل خود را در صورت ادامه دار شدن شیوع ویروس و بازگشایی مدارس تغییر دهد و با رویه قبل نمی‌توانیم در فضاهای ۳۵ متری با ۳۵ دانش‌آموز پروتکل‌های موجود را رعایت کنیم.

شهرها و استان هایی که وضعیت سفید دارند و می توانند آموزش را آغاز کنند

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش در پاسخ به این سوال که امروز رئیس جمهور مطرح کرده است در شهرهایی که از نظر شیوع ویروس وضعیت سفید دارند، آموزش کم کم می‌تواند آغاز شود نیز گفت:

این وضعیت سفید برای وزارت بهداشت مشخص است و باید به ما آن را ابلاغ و شهرها را نیز مشخص کنند و آموزش و پرورش بر مبنای آن و پروتکل وزارت بهداشت اقدام کند.

آموزش های مجازی با همکاری شبکه 4

کمرئی در پایان گفت:

ما در تلویزیون با همکاری شبکه چهار و شبکه آموزش از ۱۰ اسفند تا امروز ۸۳۸ برنامه را به صورت مشترک بر روی آنتن بردیم که این یک کار منحصر به فرد بوده است و دانش‌آموزان زیادی نیز از آن بهره گرفته اند. ملاک ما در این آموزش‌ها در کنار آموزش‌های مجازی و جزوات آموزشی است که در اختیار دانش‌آموزان قرار گرفته است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا