ستاره شناسیعلم و تکنولوژی

سیارک بزرگی که این هفته از کنار زمین عبور می کند بنظر ماسک پوشیده است

5/5 - (2 امتیاز)

سیارک بزرگی که این هفته از کنار زمین عبور می کند بنظر ماسک پوشیده است!

به گزارش CNN یک سیارک تخمین زده می شود که 1.2 مایل پایش داشته باشد هفته آینده از کنار زمین گذر خواهد کرد ، اما انتظار نمی رود که با سیاره ما برخورد کند.
بنظر می رسد این سیارک از وضعیت زمین و شیوع ویروس کرونا آگاهی دارد چرا که طبق تصاویر جدید رصدخانه آرسیبو در پورتوریکو به نظر میرسد روی صورتش ماسک زده است!

عبور سیارک بزرگ از کنار زمین در اردیبهشت 99

این سیارک 52768 (1998 OR2) نام دارد و برای اولین بار در سال 1998 کشف شد.
این سیارک روز چهارشنبه 10 اردیبهشت مطابق با 29 آوریل ، از فاصله 3908،791 مایل از زمین عبور می کند و 19461 مایل در ساعت حرکت می کند. این فاصله 16 برابر فاصله زمین و ماه است.
طبق گفته ناسا ، این سیارک به قدری بزرگ است که می تواند اثرات جهانی ایجاد کند.
آنه ویركی ، رئیس رادار سیاره ای در رصدخانه Arecibo ، در بیانیه ای گفت: “ویژگی های توپوگرافی در مقیاس كوچك مانند تپه ها و پشته ها در یك انتهای سیارك 1998 جالب است.” “اما از آنجا که همه ما به فکر Covid-19 هستیم ، این ویژگی سیارک باعث می شود تا به یادمان باشد ماسک بپوشیم.”
آنه ویرکی رصدخانه آرسیبو پورتوریکو
طبق اعلام مرکز مطالعات اشیاء نزدیک زمین ناسا ، عبور این سیارک از کنار زمین روز چهارشنبه 10 اردیبهشت ( 29 آوریل) ساعت 5:56 دقیقه صبح رخ خواهد داد. این مرکز اشیاء نزدیک به زمین یا NEO را ردیابی می کند که می توانند با زمین برخورد کنند.
رصدخانه Arecibo یک بنیاد ملی علوم است که توسط دانشگاه مرکزی فلوریدا اداره می شود. در میان دیگران ، تیمی از کارشناسان در حال نظارت بر این سیارک نزدیک به زمین هستند. این رصدخانه توسط برنامه مشاهدات شیء نزدیک ناسا پشتیبانی می شود و سیارک ها را از اواسط دهه 90 تجزیه و تحلیل می کند.
در طول همه گیری ویروس کوید-19 ، دانشمندان Arecibo تحقیقات خود را در این رصدخانه ادامه می دهند. در راستای فاصله گذاری اجتماعی ، آنها تعداد دانشمندان و اپراتورهای راداری در این مرکز را محدود کرده اند و در طول مشاهدات ماسک می پوشند.
مدار حرکت سیارک 1998 or2
این سیارک به عنوان یک شیء بالقوه خطرناک طبقه بندی شده است زیرا از 500 پا بزرگتر است و در 5 میلیون مایل از مدار زمین قرار دارد. کارشناسان Arecibo می توانند سیارکها را رصد کنند و از مشاهدات برای تعیین مسیرشان در آینده استفاده کنند تا ببینند آیا خطری برای زمین ایجاد می کند یا خیر.
فلاویان واندیتی ، یکی از دانشمندان و محققین حاضر در رصدخانه ، در بیانیه ای گفت: “اندازه گیری های رادار به ما امکان می دهد دقیق تر بدانیم که سیارک در آینده در کجا قرار خواهد گرفت ، از جمله رویکردهای نزدیک آن به زمین”. ” در سال 2079 ، سیارک OR2 1998 OR2 تقریباً 3.5 برابر نزدیکتر از آنچه که در سال جاری انجام می شود خواهد شد ، بنابراین شناخت دقیق مدار آن بسیار مهم است.”
این بزرگترین سیارکی است که انتظار می رود طی دو ماه از نزدیکی زمین گذر کند، اما بزرگترین آنها تاکنون نیست.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا