نحوه فعالسازی اینترنت هدیه دانشجویان و طلاب | ۶۰ گیگ ۶ ماهه

3.7/5 - (16 امتیاز)

نحوه فعالسازی اینترنت هدیه دانشجویان و طلاب | 60 گیگ 6 ماهه

نحوه فعال سازی اینترنت هدیه دانشجویان – وزیر ارتباطات در صفحه اینستاگرام خود بسته اینترنت هدیه 60 گیگ برای دانشجویان و طلاب را معرفی کرد. آقای آذری جهرمی با انتشار یک استوری این بسته اینترنت هدیه را اعلام کرد. در ادامه با مجله اینترنتی تارامگ همراه باشید تا نحوه فعال سازی و شرایط استفاده از این بسته هدیه اینترنت را ارایه نماییم.

نحوه فعال سازی اینترنت هدیه دانشجویان و طلاب

شرکت مخابرات ایران اینگونه در وبسایت خود موضوع را مطرح کرده است:

وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مفتخر است به منظور ایفای نقش مدنی خود در مواجه با بیماری کرونا و در جهت کمک به امر آموزش، بسته های هدیه اینترنت رایگان را در اختیار دانشجویان و طلاب محترم قرار دهد.

بسته اینترنت هدیه دانشجویان و طلاب برای تلفن های همراه است یا ثابت؟

طبق گفته وزیر ارتباطات در فرآیند پیش‌بینی‌شده، امکان فعال‌سازی بسته‌ هدیه بر روی تلفن همراه دانشجویان و طلاب و یا بر روی تلفن ثابت (ADSL)، وجود دارد.

مهلت ثبت نام بسته اینترنت هدیه 60 گیگ شش ماهه برای دانشجویان و طلاب تا چه زمانی است؟

بنا به آنچه در سامانه ثبت نام هدیه‌های مناسبتی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات آمده است مهلت ثبت‌نام 15 روز می‌باشد و این مهلت قابل تمدید نیست.

بسته هدایا با حجم 60GB و برای بازه زمانی شش‌ماهه پیش‌بینی شده و حداکثر پس‌از گذشت 10روز از اتمام مهلت ثبت‌نام، در حساب کاربری انتخابی شما، منظور می‌گردد.

نحوه فعال سازی اینترنت هدیه دانشجویان و طلاب

مرحله اول

در اولین مرحله برای دریافت بسته هدیه اینترنت شش ماهه به سامانه ثبت نام هدیه های مناسبتی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به نشانی https://ictgifts.ir/ مراجعه نمایید.

در این صفحه روی گزینه آخر یعنی هدیه دانشجویان و طلاب کلیک نمایید.

چگونه اینترنت هدیه دانشجویان را فعال کنیم

مرحله دوم

در این مرحله شرایط مربوط به بسته هدیه را خوانده و روی گزینه ادامه مانند تصویر زیر کلیک نمایید.

 

اینترنت هدیه طلاب و دانشجویان

مرحله سوم

در مرحله سوم بایستی ضوابط و مقررات مربوط به بسته هدیه را تایید نمایید. تیک کنار عبارت “مطالعه کردم و قبول دارم” را بزنید و روی دکمه “ادامه” کلیک نمایید.

تایید ضوابط و مقررات

  1. این خدمت شامل دانشجویان مراکز دانشگاهی و حوزوی در تمامی مقاطع می‌باشد
  2. در صورت هرگونه سوءاستفاده، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات حق محدود کردن این خدمت را خواهد داشت
  3. فعال‌سازی بسته های اینترنتی منوط به طی مراحل قانونی مربوط به تایید اطلاعات می‌باشد
  4. در این طرح امکان فعال سازی بسته هدیه اینترنتی توسط اپراتورهای همراه و ثابت فراهم شده است. لذا جهت احراز هویت دانشجویان و طلاب گرامی، درج شماره تلفن همراه تحت مالکیت کد ملی اظهار شده در مراحل ثبت نام، الزامی می‌باشد.
  5. هر کدملی صرفا یک مرتبه حق ثبت‌نام در سامانه را دارد. لذا در انتخاب اپراتور و درج شماره تلفن همراه دقت نمایید. پس از تکمیل فرآیند ثبت‌نام، به هیچ وجه امکان تغییر اطلاعات وجود نخواهد داشت
  6. در صورتی که به‌دلیل عدم وجود اطلاعات پایه‌ای، ثبت نام با موفقیت انجام نشود، در آخرین مرحله ثبت نام، امکان ثبت اعتراض در سامانه پیش بینی شده است. بدیهی است جهت اخذ تایید، اعتراضات به صورت دوره ای در اختیار مراجع ذی ربط (وزارت عتف، وزارت بهداشت، دانشگاه آزاد اسلامی و مراکز حوزوی) قرار می گیرد و شایسته است که ذی نفعان، موضوع را از سازمان‌های مذکور پیگیری نمایند.

 

نحوه فعال سازی اینترنت هدیه دانشجویان

مرحله چهارم

در این مرحله بایستی اطلاعات خود را وارد نمایید تا توسط سیستم بررسی شود. به این منظور در قسمت کد ملی و تلفن همراه خود اطلاعات خواسته شده را وارد کرده و نوع اپراتور را مشخص کنید. کد امنیتی را وارد کرده و ادامه را بزنید.

 

هدیه اینترنت شرکت مخابرات

مرحله پنجم

در این مرحله در صورتی که اطلاعات شما به درستی در سیستم ثبت شده باشد این بسته اینترنت برای شما فعال می شود. در غیر اینصورت ممکن است با خطای زیر مواجه شوید:

ثبت اعتراض: این کد ملی با عنوان دانشجو ثبت نشده است. در صورتی که اعتراض دارید برای ثبت اعتراض کلیک کنید.

توجه داشته باشید که ممکن است برای شما این خطا اتفاق بیفتد. در این مرحله روی گزینه ثبت اعتراض کلیک کرده و فرم صفحه بعد را پر کنید.

نحوه فعال سازی اینترنت هدیه دانشجویان و طلاب

مرحله ششم

ثبت اعتراض

در صورتی که با خطای ثبت نشدن کد ملی مواجه شدید صفحه مربوط به ثبت اطلاعات دانشجو را مانند تصویر زیر پر نمایید و منتظر بررسی اطلاعات باشید.

نحوه فعال سازی اینترنت هدیه دانشجویان

در صورتی که تجربه ای در خصوص پیگیری اعتراض و فعال شدن و نحوه فعال سازی اینترنت هدیه دانشجویان دارید لطفا در قسمت نظرات مطرح نمایید تا مورد استفاده سایر افراد هم قرار بگیرد.

توجه مهم: وب سایت تارامگ هیچگونه وابستگی به سامانه هدایای مخابرات یا هرگونه ارگان دولتی دیگر ندارد و صرفا این خبر را منعکس کرده و آموزش آن را تهیه کرده است. بدیهی است که ما هیچ دسترسی برای فعالسازی بسته اینترنت یا رفع مشکلات مربوط به آن را نداریم.

 

2 دیدگاه برای “نحوه فعالسازی اینترنت هدیه دانشجویان و طلاب | ۶۰ گیگ ۶ ماهه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *