اخبار داغ

نحوه دریافت و ثبت نام بسته حمایتی دولت اسفندماه ۹۸

5/5 - (5 امتیاز)

نحوه دریافت و ثبت نام بسته حمایتی دولت اسفندماه 98

توجه: این مطلب با خبرهای جدید دریافت بسته حمایتی بروز می شود. خبرهای جدید با ذکر تاریخ انتشار در ابتدای همین نوشته اضافه می شود.
نحوه دریافت بسته حمایتی دولت اسفند 98

(آپدیت دوشنبه 26 اسفند ۹۸)

سه‌شنبه ۲۷ اسفند اولین بسته معیشتی مربوط به کرونا واریز می‌شود

طبق خبری که امروز دوشنبه ۲۶ اسفند منتشر شد:

نوبخت،

رییس سازمان برنامه بودجه کشور: اولین واریز بسته حمایتی برای ۳ میلیون نفر که شامل رقم ۲۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومانی است، پس‌فردا شب یعنی سه‌شنبه ۲۷ اسفند به حساب سرپرست خانوارها واریز می‌شود.

***********

(آپدیت شد – خبر 23 اسفند 99)

واریز ۲۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومان به حساب ۱.۵ میلیون خانوار طی هفته آینده

رئیس امور سلامت و رفاه اجتماعی سازمان برنامه و بودجه:

حدود یک و نیم میلیون خانوار توسط سازمان هدفمندی یارانه‌ها شناسایی شده‌اند و در هفته آینده اولین بسته حمایتی در برابر زیان‌های ناشی از کرونا را دریافت خواهند کرد.

دولت دو بسته حمایتی برای شاغلان فاقد درآمد ثابت در دستور کار دارد یکی بحث خرید اعتباری به گونه‌ای که کارگران ساختمانی و کارگران فصلی و روزمزد و دستفروشان و رانندگان تاکسی و کارگران رستوران‌ها می‌توانند یک الی دو میلیون تومان خرید اعتباری انجام دهند.

در برآورد اولیه ما حدود سه میلیون خانوار مشمول این طرح شناسایی شده اند و این تسهیلات با کارمزد ۴ درصد می‌باشد و پس از ثبت نام متقاضیان و استحقاق سنجی افراد، به نوبت پرداخت خواهد شد.

در مرحله دوم حدود یک و نیم میلیون خانواری که حتی دارای درآمد متغیر هم نداشتند توسط سازمان هدفمندی یارانه‌ها شناسایی شده اند و در هفته آینده اولین بسته حمایتی را دریافت خواهند کرد.

مبالغ دریافتی این افراد برای خانوار یک نفره ٢٠٠ هزار تومان، خانوار دو نفره ٣٠٠ هزار تومان، خانوار سه نفره ۴۰۰ هزار تومان، چهار نفره ۵٠٠ هزار تومان و خانوار پنج نفره یا بیشتر رقم ۶٠٠ هزار تومان خواهد بود.

***********

خبر اولیه ۲۳ اسفند ۹۸

دریافت بسته حمایتی دولت

دستور رپیس جمهور برای اختصاص بسته های حمایتی برای اقشار کم درآمد

سه بسته حمایتی دولت برای اقشار کم برخوردار خسارت دیده از شیوع کرونا

رئیس‌جمهور پس از دریافت گزارش کارگروه مدیریت آثار اقتصادی شیوع ویروس کرونا از اقشار کم‌درآمد

و صاحبان کسب و کارهایی که بر اثر شیوع این بیماری دچار آسیب و لطمه شده اند، دستور داد سه بسته حمایتی

در اختیار “اقشار کم برخورداری که کسب و کار آنان در آستانه سال نو، لطمه و خسارت جدی دیده اند”، قرار گیرد.

چه افرادی مشمول دریافت بسته حمایتی می شوند؟

طبق اعلام وزیر رفاه، دولت بنا دارد از هفته آینده به افراد فاقد شغل و درآمد ثابت، بسته حمایتی پرداخت کند.

برآورد می شود سه میلیون خانوار ایرانی مشمول دریافت این بسته های حمایتی شوند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، محمد شریعتمداری وزیر رفاه در پیامی توئیتری نوشت:

حمایت از اقشار کم درآمدی که در آمد ثابت ندارند از مهم‌ترین اولویت‌های ماست.

وزیر رفاه همچنین خبرداد که با دستور مهم رئیس جمهور و همراهی سازمان برنامه به کلیه افرادی که شغل خاص با درآمد ثابت ندارند، در اسفندماه یک بسته حمایتی پرداخت می‌شود. این افراد با کمک بانک اطلاعات ایرانیان شناسایی یا ثبت‌نام می‌شوند.

گفتنی است، امروز محمدباقر نوبخت نیز از برنامه دولت برای حمایت از اقشار فاقد درآمد ثابت خبر داده و اعلام کرده بود:

کسانی را که شغل خاصی برای تامین درآمد ثابت ندارند، توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی شناسایی شده اند که تا پایان اسفند ماه جاری یک بسته حمایتی اختصاص یافته و به آنان  مبالغی پرداخت خواهیم کرد.

وی ادامه داد:

برای کسانی که مشاغلی داشتند و اکنون دچار مشکل شده اند  با سازوکارهای تعریف شده ، تسهیلات کم بهره با دوره تنفسی سه ماهه  پیش بینی شده است.

نوبخت بیان داشت :

تلاش دولت براین است که با همه تنگناهای بودجه ای که دشمنان خبیث ملت ایران در این شرایط خاص تحمیل کرده اند به مردم و بیماران کمک شود.

چه زمانی بسته حمایتی پرداخت می شود؟

بر اساس دستور حسن روحانی به سازمان برنامه و بودجه و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، نخستین بسته حمایتی تا پیش از پایان اسفندماه در اختیار افراد مشمول قرار می‌گیرد که با کمک بانک اطلاعات ایرانیان شناسایی یا ثبت نام شده اند.

دو بسته حمایتی دیگر نیز در ابتدای سال آتی در اختیار مشمولان این طرح قرار خواهد گرفت.

سازمان برنامه و بودجه نیز با دستور رئیس‌جمهوری موظف به تامین اعتبار این بسته حمایتی شده است.

همچنین قرار است جلسه آتی کارگروه مدیریت آثار اقتصادی شیوع ویروس کرونا روز یکشنبه به ریاست روحانی و با حضور وزرای اقتصادی ذیربط و روسای اتاق‌های بازرگانی و اصناف تشکیل شود.

کارگروه مدیریت آثار اقتصادی شیوع ویروس کرونا که به دستور رئیس جمهور تشکیل شده، به طور منظم تشکیل جلسه داده و با بررسی معضلات و آسیب‌های اقتصادی شیوع بیماری کرونا بر اقتصاد کشور، سیاست‌های جبرانی را تدوین و در اختیار رئیس جمهور و ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا قرار می دهد.

نوشته های مشابه

‫۱۰ دیدگاه ها

 1. با سلام
  بنده شاغل نیستم .مستاجرم بیکارم.خانواده ۶نفره هستم. با۴تا بچه.ن بسته معیشتی دارم .ن سهام عدالت .کجا باید داد ببریم.
  لطفا عدالت رو برقرار کنید
  یا همه یا هیچکسِ ممنون

 2. سلام وقت به خیر من یک کارگر ساده هستم که جدا از خانواده کار میکنم و خرج خودمو در میارم ولی این وضعیت منو قرض دار کرد و به مشکلات زیادی دچار شدم

  1. سلام، متاسفانه این وضعیت باعث مشکلات زیادی برای افراد زیادی شد. یک بحران هست و بالاخره تموم میشه.

 3. سلام من متاهلم ۴نفر هستیم برایه من سهام نریختن تا حالا هیچ کالایی هم نگرفتم حالا هم این بسته ی حمایتی رو برام نریختن با یه پراید مسافر کشی میکردم که الان نمیشه مستاجرم تو رو خدا کمکم کنید

 4. سلام از همین جا هم شانس نیاوردیم ولش کن خدا خودش حتما قسمت نیست یا اینکه تو سرشماری ما فراموش شدیم

 5. با سلام.
  برادر من چند ماهه ازدواج کرده اما هنوز یارانه ش رو تفکیک نکرده بود از مادرم که ایشان خود سرپرست خانوار هستند چون پدرم فوت کردند. حالا برادر من که مستقل است و به علت شرایط موجود فعلا بیکار شده چون در غذاپزی کار میکرد. حالا چطور یارانه ش رو جدا کنه و برای دریافت این بسته معیشتی چطور باید ثبت نام کنه ؟ امکان ثبت نام الکترونیکی رو لطفا فعال کنید . چون ادارات تعطیل هستن و رفت وآمد خطرناکه.
  متشکرم.‌

  1. سلام، تو این وبسایت فقط خبری که در این رابطه منتشر شده بود قرار گرفته و ما هیچگونه وابستگی با هیچ نهاد دولتی نداریم. برای پیگیری این موضوع شماره فرمانداری منطقه خود را از اطلاعات ۱۱۸ دریافت کنید و موضوع را از طریق فرمانداری مطرح کنید. جداکردن یارانه هم معمولا بر عهده دفاتر پلیس به علاوه ۱۰ هست که می توانید در وقت اداری تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا