حلوای ساده ❤️ آموزش مرحله به مرحله پخت حلوا

نحوه پخت حلوا
3/5 - (2 امتیاز)

طرز تهیه حلوای ساده و خوش مزه مرحله به مرحله

یکی از دسرهای ساده و خوشمزه ایرانی ، حلوا است. این نوع دسر بیشتر در مجالس عزا توزیع میشود. علاوه بر حلوا ، دسرهای ساده و پرطرفداری مانند: شله زرد و فرنی میتوان نام برد که ایرانی ها علاقه زیادی برای سرو آن دارند.

طرز تهیه حلوا همانند غذاهای ایرانی انواع مختلفی دارد،طرزتهیه حلوا به گونه ای است که اکثر بانوان میتوانند با دستور آسان و روان آن را پخت کنند.

برای تهیه حلوای ساده نیازبه یک سری مواد اولیه دارد مانند:آرد گندم: 2پ . گلاب:3/1پ . شکر:5/1پ . روغن:1پ . پودرهل:به مقدار لازم . کره:25g .زعفران:به مقدار لازم.

حلوای ساده برای اینکه عطر و طعم خوبی به خود گیرد نیاز به چاشنی خوشمزه دارد به همین ترتیب باید طبق دستور پخت پیش برود تا در آخر متوجه پایان کار خود بشوید.

طرز تهیه حلوای ساده و خوش مزه مرحله به مرحله

آب کردن شکر

مرحله1:
در ابتدای کاربایستی شهد حلوا را حاظر کرد. برای تهیه شهد با توجه به میزان شکر به همراه یک پیمانه آب هم میزنیم و روی حرارت قرار میدهیم تا براثر حرارت شعله گاز مایع شود.

مرحله2:
در ادامه بعد از هم زدن شکرحل شده موادی مانند گلاب،پودرهل و پودر زعفران را اضافه میکنیم و سپس هم میزنیم تا مواد به خوبی مخلوط شوند برای اینکه گلاب عطر و طعم خود را از دست ندهد،این مخلوط را روی حرارت قرارمیدهیم.

آرد و حلوا

مرحله1:

برای اینکه ذرات درشت آرد جدا شوند، آرد را 3مرتبه الک میکنیم .بعد از الک کردن آرد یک ظرفی که متناسب با حجم مواد تهیه شده است ، را روی حرارت میگذاریم و آرد را داخل ظرف مشخص شده تفت میدهیم.

طرز تهیه حلوای ساده و خوش مزه مرحله به مرحله

مرحله2:

آرد باید با حرارت ملایم تفت بخورد تا کرمی رنگ شود و خامی اش گرفته شود.

اضافه کردن روغن و کره

مرحله1:

برای داغ کردن کره آن را همراه با روغن آب میکنیم و به آرامی کره آب شده را با آرد مخلوط میکنیم.

مرحله2:

برای طلایی و یکدست شدن حلوا، روغن وآرد را بخوبی هم میزنیم.
مدام روی حرارت مواد حلوا را هم میزنیم. اگر مواد را بیشتر روی حرارت قرار دهیم رنگ حلوا تغییر میکند و به روی تیره تر شدن میرود.

طرز تهیه حلوای ساده و خوش مزه مرحله به مرحله

اضافه کردن شهد حلوا

مرحله 1:

و در ادامه بعد از اضافه کردن کره و روغن و به دلخواه رسیدن رنگ حلوا حرارت را کم میکنیم و شهد حاظر شده را به حلوای تهیه شده اضافه میکنیم.

مرحله 2:

بعد از اضافه کردن شهد روی حلوا شروع به هم زدن میکنیم تا شهد کاملا با حلوا ترکیب شود و در وسط تابه جمع شود.

مرحله 3:

برای اینکه مواد حلوا از کناره های ظرف به وسط ظرف منتقل شوند دسته های ظرف را میگیریم و به سمت چپ و راست تکان میدهیم تا حالت خمیری به خود بگیرد.

طرز تهیه حلوای ساده و خوش مزه مرحله به مرحله

تزئین حلوای آماده شده

حلوای تهیه شده تا موقعی که داغ است در ظرفی که قرار است حلوا در آن تزئین شود اضافه میکنیم و برای تزئین حلوای حاظر شده میتوانیم از انواع خلال ها مانند : خلال پسته ، بادام و پودرنارگیل استفاده کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *